Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wypoczynek letni w Burzeninie 2016

Tegoroczny wypoczynek letni organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, dzieci z Miasta  i Gminy Koluszki spędziły w Ośrodku Wypoczynkowym „Sportowa Osada” w Burzeninie. Z  wypoczynku skorzystało aż 170 najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Wyjazd podzielony był na 2 turnusy trwające po 5 dni.

Wypoczynek upływał w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Wychowawcy zapewnili uczestnikom atrakcyjne zajęcia oraz bezpieczeństwo podczas całego pobytu. O kondycję fizyczną uczestników dbali wychowawcy pan Krzysztof Gicel, Witold Sikorski i Roman Miksa, którzy codziennie prowadzili gimnastykę poranną oraz organizowali różnego rodzaju turnieje sportowe zarówno dla dziewcząt jak i dla chłopców.
Dzieci mogły wykazać się umiejętnościami w wielu dyscyplinach sportowych. Rozgrywane były między innymi mecze piłki nożnej, siatkówki plażowej i unihokeja. Dzieci grały także w krykieta oraz zmagały się dzielnie w wieloboju sportowym.

Każdy uczestnik podczas pobytu w Burzeninie mógł rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Na warsztatach plastycznych prowadzonych pod opieką pani Małgorzaty Gicel dzieci rozwijały swoje zamiłowania plastyczne. Poznały nowe techniki plastyczne takie jak quiling czy orgiami.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach muzycznych prowadzonych przez panią Małgorzatę Szymczak i Panią Małgorzatę Marczyk

W każdym z turnusów odbyło się ognisko oraz pogodne wieczorki podczas, których dzieci wraz z wychowawcami dokonywały prezentacji swojej grupy. Przedstawiały nazwę grupy, plakaty z nią związane, piosenki i okrzyki. W dalszej części dzieci śpiewały przy dźwiękach gitary piosenki biesiadne, uczyły się pląsów i różnego rodzaju zabaw.
Ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt cieszyła się dyskoteka,  na której wszyscy wspólnie się bawili.
Prawie wszyscy uczestnicy skorzystali z parku linowego, a młodsze dzieci chętnie bawiły się na placu zabaw.

Pod koniec każdego turnusu odbyło się uroczyste zakończenie podczas, którego wręczone zostały nagrody za wyniki osiągnięte w konkurencjach sportowych, konkursach plastycznym i tanecznym oraz w konkursie czystości. Rozdane zostały także nagrody i dyplomy dla super kolonistki i super kolonisty oraz  nagrody za wzorową postawę kolonisty przyznane przez poszczególnych wychowawców.

W czasie wypoczynku letniego były  prowadzone działania edukacyjno- profilaktyczne, które  miały na celu kształtowanie  w dzieciach  postaw  społecznych, których głównym celem była negacja  spożywania alkoholu, używania narkotyków i innych substancji psychoaktywnych – gdyż są  one czynnikiem  wpływającym na zwiększenie  ryzyka występowania różnego rodzaju patologii społecznych.

Dzieci uczestniczyły w pogadankach dotyczących bezpiecznego wypoczynku letniego szczególnie nad wodą , kontaktów z osobami obcymi oraz zasadami zachowania się w sytuacjach trudnych, w czasie burzy, wycieczki pieszej, a także bezpiecznego korzystania z parku linowego gdzie również dzieci były odpowiednio przeszkolone i przygotowane .

Zajęcia sportowe uczyły pokojowego rozwiązywania konfliktów, oraz rywalizacji „fair play”, a także radzenia sobie ze stresem oraz sztuki negocjacji i przekonywania do własnych racji bez użycia agresji.