Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej 2016

           Z inicjatywy burmistrza Koluszek Waldemara Chałata, przy współudziale Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach odbył się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Jest to nasza lokalna „edycja” tej imprezy, która w Łodzi z inicjatywy duszpasterstwa środowisk twórczych odbywa się od wielu już lat.
Obchody „Tygodnia” w Koluszkach rozpoczęły się 4 listopada, programem słowno- muzycznym w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym, pt. „966-Chrzest Polski”.

           W sobotę przeżyliśmy centralną część wydarzenia. Z koncertem wystąpiła piosenkarka znana z „poezji śpiewanej”, Antonina Krzysztoń. W programie słyszeliśmy „Inny świat” zdaniem wielu „sztandarowy” utwór „Tośki” , jak przed laty zdrobniale nazywano Panią Antoninę. Piosenkarka wykonała także szereg innych swoich autorskich utworów, zarówno tych bardziej znanych, jak i powstałych w ostatnim czasie.
Po koncercie wokalistka podpisywała swoje płyty. Artystka była w naszym mieście nie po raz pierwszy. Poprzednio mieszkańcy Koluszek Antoninę Krzysztoń oklaskiwali w połowie lat 90-tych ubiegłego stulecia.

            Kolejną odsłoną Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Koluszkach było spotkanie autorskie z Michałem Misiakiem w MBP w Koluszkach. Gość spotkania jest księdzem archidiecezji łódzkiej, dodajmy, księdzem niekonwencjonalnym pod każdym względem. Ksiądz Michał w swej posłudze kapłańskiej stara się, i na ogół robi to bardzo skutecznie i konkretnie docierać do środowisk, których przedstawiciele znajdują się na „manowcach” wiary i człowieczeństwa, albo nawet i poza ich granicami: bezdomnych, narkomanów, osób uzależnionych od dopalaczy i tych, którzy mówiąc delikatnie są na bakier z moralnością. Okazją do spotkania w Bibliotece była wydana przez Wydawnictwo Świętego Wojciecha z Poznania książka zatytułowana „Ksiądz też człowiek”. Jest to wywiad- rzeka, jaki Michał Bondyra przeprowadził z księdzem Jakubem Bartczakiem z Wrocławia, ojcem Ezechielem Lasotą bernardynem z Opatowa i księdzem Michałem Misiakiem, kapłanem pochodzącym z Tomaszowa Mazowieckiego.

            W kolejnym dniu Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, w Miejskim Ośrodku Kultury  w Koluszkach, odbył się koncert ewangelizacyjny. Do jego wysłuchania zaprosił nas Tomasz Talaga, dziennikarz kwartalnika „Kościół Domowy”. Publiczność oklaskiwała grające i śpiewające małżeństwo Leny i Macieja Duraków. Młodzi artyści nie ograniczyli się tylko do muzycznego występu. Ten wieczór był dla nich okazją do wprowadzenia słuchaczy w trudny, skomplikowany, ale piękny temat miłości małżeńskiej i rozwoju duchowego często narażonego na niezłe doświadczenia, jakim jesteśmy poddawani w życiu. Koncert ewangelizacyjny, zorganizowany tak jak wszystkie wydarzenia Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej przez burmistrza Koluszek i MOK, spotkał się z bardzo żywym przyjęciem publiczności.

            W dniu 14 listopada w  kinie Odeon 3D w Koluszkach odbyła się   bezpłatna emisja filmu o tematyce religijnej.  Film spotkał się z dużym zainteresowaniem.

            Tydzień Kultury Chrześcijańskiej zakończył się 20 listopada w kościele p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach, gdzie odbyło się przedstawienie słowno- muzyczne pt. ”Chrzest Polski 966” opowiadające o najważniejszych wydarzeniach naszego narodu.