Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej 2016

           Z inicjatywy burmistrza Koluszek Waldemara Chałata, przy współudziale Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach odbył się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Jest to nasza lokalna „edycja” tej imprezy, która w Łodzi z inicjatywy duszpasterstwa środowisk twórczych odbywa się od wielu już lat.
Obchody „Tygodnia” w Koluszkach rozpoczęły się 4 listopada, programem słowno- muzycznym w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym, pt. „966-Chrzest Polski”.

           W sobotę przeżyliśmy centralną część wydarzenia. Z koncertem wystąpiła piosenkarka znana z „poezji śpiewanej”, Antonina Krzysztoń. W programie słyszeliśmy „Inny świat” zdaniem wielu „sztandarowy” utwór „Tośki” , jak przed laty zdrobniale nazywano Panią Antoninę. Piosenkarka wykonała także szereg innych swoich autorskich utworów, zarówno tych bardziej znanych, jak i powstałych w ostatnim czasie.
Po koncercie wokalistka podpisywała swoje płyty. Artystka była w naszym mieście nie po raz pierwszy. Poprzednio mieszkańcy Koluszek Antoninę Krzysztoń oklaskiwali w połowie lat 90-tych ubiegłego stulecia.

            Kolejną odsłoną Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Koluszkach było spotkanie autorskie z Michałem Misiakiem w MBP w Koluszkach. Gość spotkania jest księdzem archidiecezji łódzkiej, dodajmy, księdzem niekonwencjonalnym pod każdym względem. Ksiądz Michał w swej posłudze kapłańskiej stara się, i na ogół robi to bardzo skutecznie i konkretnie docierać do środowisk, których przedstawiciele znajdują się na „manowcach” wiary i człowieczeństwa, albo nawet i poza ich granicami: bezdomnych, narkomanów, osób uzależnionych od dopalaczy i tych, którzy mówiąc delikatnie są na bakier z moralnością. Okazją do spotkania w Bibliotece była wydana przez Wydawnictwo Świętego Wojciecha z Poznania książka zatytułowana „Ksiądz też człowiek”. Jest to wywiad- rzeka, jaki Michał Bondyra przeprowadził z księdzem Jakubem Bartczakiem z Wrocławia, ojcem Ezechielem Lasotą bernardynem z Opatowa i księdzem Michałem Misiakiem, kapłanem pochodzącym z Tomaszowa Mazowieckiego.

            W kolejnym dniu Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, w Miejskim Ośrodku Kultury  w Koluszkach, odbył się koncert ewangelizacyjny. Do jego wysłuchania zaprosił nas Tomasz Talaga, dziennikarz kwartalnika „Kościół Domowy”. Publiczność oklaskiwała grające i śpiewające małżeństwo Leny i Macieja Duraków. Młodzi artyści nie ograniczyli się tylko do muzycznego występu. Ten wieczór był dla nich okazją do wprowadzenia słuchaczy w trudny, skomplikowany, ale piękny temat miłości małżeńskiej i rozwoju duchowego często narażonego na niezłe doświadczenia, jakim jesteśmy poddawani w życiu. Koncert ewangelizacyjny, zorganizowany tak jak wszystkie wydarzenia Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej przez burmistrza Koluszek i MOK, spotkał się z bardzo żywym przyjęciem publiczności.

            W dniu 14 listopada w  kinie Odeon 3D w Koluszkach odbyła się   bezpłatna emisja filmu o tematyce religijnej.  Film spotkał się z dużym zainteresowaniem.

            Tydzień Kultury Chrześcijańskiej zakończył się 20 listopada w kościele p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach, gdzie odbyło się przedstawienie słowno- muzyczne pt. ”Chrzest Polski 966” opowiadające o najważniejszych wydarzeniach naszego narodu.