Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dożynki Powiatowo-Gminne 2018

W niedzielę 16 września 2018 r. odbyła się w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Koluszkach impreza masowa „Dożynki Powiatowo - Gminne 2018” z udziałem przedstawicieli gmin Powiatu Łódzkiego Wschodniego, sołectw naszej gminy oraz władz powiatu i gminy: Burmistrza Koluszek - Pana Waldemara Chałata, Zastępcy Burmistrza Koluszek – Pani Krystyny Lewandowskiej, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Koluszkach - Pani Anny Szostak oraz Pana Andrzeja Opali - Starosty Łódzkiego Wschodniego, Wicestarosty Łódzkiego Wschodniego – Pani Ewy Gładysz wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu - Panem Sławomirem Sokołowskim. Po mszy świętej w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia N.M.P w Koluszkach odprawionej przez Arcybiskupa Seniora Archidiecezji Łódzkiej Władysława Ziółka korowód dożynkowy przemaszerował do Parku Miejskiego, gdzie gospodarze uroczystości wraz ze starostami tegorocznych dożynek: Panią Agnieszką Pysklak – sołtys sołectwa Stary Redzeń oraz Panem Bogdanem Sałatą – rolnikiem Sołectwa Regny przyjęli chleby od przedstawicieli gmin Powiatu Łódzkiego Wschodniego oraz sołtysów poszczególnych sołectw. Po okolicznościowych przemówieniach Burmistrza Koluszek oraz Starosty Łódzkiego Wschodniego rozpoczęło się świętowanie.

Jak zawsze, tak i tym razem korowód dożynkowy ubarwiła swoją obecnością Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej pod kierownictwem kapelmistrza Adama Kowalczyka.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników imprezy masowej poczęstunek w postaci bigosu, grochówki, stoiska z daniami regionalnymi ale także pączki oraz ciasta.

Od godziny 15:50 na scenie amfiteatru zaprezentowały się zespoły działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach: Zygmuntowiacy, Zorza, Przygoda, Złota Jesień oraz Gałkowianie.

W dalszej części Dożynek na scenie wystąpił mieszkaniec naszej gminy Łukasz ReggaeMayster Grzywa.

O godzinie 18:30 swój dorobek artystyczny zaprezentował Czadoman, który pochodzi z Opalewa, w województwie lubuskim. Pod obecnym pseudonimem zadebiutował w 2013 roku. Pseudonim Czadoman nawiązuje do nazw filmowych, amerykańskich superbohaterów, takich jak Superman czy Spiderman. Najbardziej znane utwory Czadomana to „Ruda tańczy jak szalona”, „Chodź na kolana” oraz „Bliźniaczki.

O godzinie 20:00 wystąpił zespół „BOYS” prezentując największe przeboje disco polo. Zespół znany jest z takich kompozycji, jak „Szalona”, „Wolność”, „Chłop z mazur” czy „Kochana uwierz mi”. W sumie zespół "BOYS" posiada 23. nagrody wręczone za swoje osiągnięcia. Posiada 5. platynowych i 2. złote płyty. Wydał dotychczas trzydzieści jeden longplay'ów.

Organizatorzy imprezy: Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach, Powiat Łódzki Wschodni oraz Urząd Miejski w Koluszkach składają podziękowania mieszkańcom za udział i wspólne świętowanie dorocznych zbiorów.