Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dożynki 2017

          W niedzielę 17 września odbyła się w Parku Miejskim w Koluszkach impreza masowa „Dożynki 2017” z udziałem przedstawicieli sołectw naszej gminy oraz władz powiatu i gminy: burmistrza Koluszek - Pana Waldemara Chałata, przewodniczącej Rady Miejskiej w Koluszkach - Pani Anny Szostak oraz Pana Andrzeja Opali - Starosty Łódzkiego Wschodniego wraz z przewodniczącym Rady Powiatu - Panem Sławomirem Sokołowskim. Po mszy świętej w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia N.M.P w Koluszkach uszeregował się korowód, który przemaszerował do Parku Miejskiego, gdzie burmistrz Waldemar Chałat wraz ze starostami tegorocznych dożynek:  Krystyną Książek – sołtys sołectwa Słotwiny oraz Andrzejem Lewandowskim sołtysem sołectwa Długie – Turobowice przyjęli chleby od sołtysów poszczególnych sołectw. Po okolicznościowych przemówieniach burmistrza Koluszek oraz przewodniczącego Rady Powiatu rozpoczęło się świętowanie.

Jak zawsze, tak i tym razem korowód dożynkowy ubarwiła swoją obecnością Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej. Każdy mógł się posilić przy kuchni polowej OSP z Koluszek.

Od godziny 15:50 na scenie amfiteatru zaprezentowały się zespoły działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach.

W dalszej części Dożynek na scenie wystąpił się zespół Trzeci Oddech Kaczuchy. Zaprezentował on program muzyczno-kabaretowy będący ciągłym dialogiem z publicznością.

Następnie swój dorobek artystyczny zaprezentował Zespół Lubochnianie działający przy Gminnym Centrum Kultury w Lubochni.

W godzinach wieczornych wystąpił zespół „MIG” prezentując największe przeboje disco polo. Zespół znany jest też z takich kompozycji, jak Nie ma mocnych na Mariolę, Wymarzona, Miód Malina i Słodka wariatka, które posiadają po kilkadziesiąt milionów wyświetleń w serwisie internetowym YouTube.

Na zakończenie Dożynek 2017 wystąpił zespół Dreszcze z coverami klasyki muzyki rozrywkowej, jazzowej i rockowej, przy dźwiękach której zebrana publiczność świetnie się bawiła. Dodatkowej energii dodawali soliści Tacjana Wojkowska oraz Szymon Prejs.

Organizatorzy imprezy: Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach oraz Urząd Miejski w Koluszkach składają podziękowania mieszkańcom za udział i wspólne świętowanie dorocznych zbiorów.