Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Uroczyste Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2018

W sobotę 10 listopada 2018 r. po mszy wieczornej odbył się Apel Poległych. Uroczystość mająca miejsce na cmentarzu w Koluszkach odbyła się przy mogile poległych podczas II wojny światowej. Wśród osób składających kwiaty na Grobie poza przedstawicielami władz miasta byli także przedstawiciele władz powiatowych oraz delegacja parafian z Kościoła NP NMP w Koluszkach.

W niedzielę 11 listopada 2018 r. w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach uroczystą mszą świętą rozpoczęły się obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. We mszy pod przewodnictwem ks. dziekana Krzysztofa Nowaka udział wzięli mieszkańcy naszej gminy z Burmistrzem Koluszek - Panem Waldemarem Chałatem, Starostą Łódzkim Wschodnim - Panem Andrzejem Opalą, przedstawicielami samorządu, pracownikami służb mundurowych, harcerzami, członkami Stowarzyszenia „Historia Koluszek”, pocztami sztandarowymi i społecznością szkolną. Po eucharystii uformował się orszak, który przeszedł ulicami miasta pod pomnik Orla Białego. Wśród delegacji składających kwiaty byli przedstawiciele wszystkich ugrupowań społecznych i politycznych działających na terenie naszej gminy.  Wysłuchano okolicznościowego przemówienia Burmistrza Koluszek, a następnie Apelu Poległych. Oddano salwę honorową. N zakończenie uroczystości wszyscy zgromadzeni wspólnie wykonali pieśni patriotyczne przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym. Po uroczystości harcerze i młodzież ze Stowarzyszenia „Historia Koluszek” zrobili sobie, wspólnie z władzami i duchowieństwem pamiątkowe zdjęcie.

Natomiast o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach odbyło się przedstawienie słowno-muzyczne pt.: „Niepodległa – 100 rocznica Odzyskania Niepodległości” w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach

Fotografie autorstwa Redakcji Tydzień w Koluszkach.