Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Uroczyste Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2018

W sobotę 10 listopada 2018 r. po mszy wieczornej odbył się Apel Poległych. Uroczystość mająca miejsce na cmentarzu w Koluszkach odbyła się przy mogile poległych podczas II wojny światowej. Wśród osób składających kwiaty na Grobie poza przedstawicielami władz miasta byli także przedstawiciele władz powiatowych oraz delegacja parafian z Kościoła NP NMP w Koluszkach.

W niedzielę 11 listopada 2018 r. w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach uroczystą mszą świętą rozpoczęły się obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. We mszy pod przewodnictwem ks. dziekana Krzysztofa Nowaka udział wzięli mieszkańcy naszej gminy z Burmistrzem Koluszek - Panem Waldemarem Chałatem, Starostą Łódzkim Wschodnim - Panem Andrzejem Opalą, przedstawicielami samorządu, pracownikami służb mundurowych, harcerzami, członkami Stowarzyszenia „Historia Koluszek”, pocztami sztandarowymi i społecznością szkolną. Po eucharystii uformował się orszak, który przeszedł ulicami miasta pod pomnik Orla Białego. Wśród delegacji składających kwiaty byli przedstawiciele wszystkich ugrupowań społecznych i politycznych działających na terenie naszej gminy.  Wysłuchano okolicznościowego przemówienia Burmistrza Koluszek, a następnie Apelu Poległych. Oddano salwę honorową. N zakończenie uroczystości wszyscy zgromadzeni wspólnie wykonali pieśni patriotyczne przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym. Po uroczystości harcerze i młodzież ze Stowarzyszenia „Historia Koluszek” zrobili sobie, wspólnie z władzami i duchowieństwem pamiątkowe zdjęcie.

Natomiast o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach odbyło się przedstawienie słowno-muzyczne pt.: „Niepodległa – 100 rocznica Odzyskania Niepodległości” w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach

Fotografie autorstwa Redakcji Tydzień w Koluszkach.