Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

O nas

Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach jest samorządową instytucją kultury i został powołany Uchwałą Rady Miejskiej w Koluszkach w 1997 roku. Ośrodek prowadzi – określoną Statutem i Ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej  wszechstronną działalność  w obszarze kultury, z której chętnie korzystają dzieci, młodzież i dorośli z terenu Gminy Koluszki oraz mieszkańcy  gmin ościennych.

Znajdujemy się w samym centrum miasta, dzięki czemu łatwo nas znaleźć. Warto podkreślić, że siedzibą Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach jest, powstały w 1934 roku, zabytkowy budynek kina Czary. Ta tradycja jest wciąż żywa, ponieważ kino w Miejskim Ośrodku Kultury wciąż działa!  Obecnie nosi nazwę Kino Odeon 3D i jest znakomitym, nowoczesnym miejscem spotkań Koluszkowian z kulturą filmową. 

Kultura w jakości 4K. W Kinie Odeon 3D znajdziecie Państwo premiery filmów krajowych i zagranicznych, często w dniu ich polskich premier. Jest to kino, które zaskoczy swoją jakością. Wygodne fotele, kameralna atmosfera, a przede wszystkim jeden z najnowocześniejszych projektorów kinowych w województwie łódzkim, który ma do zaoferowania projekcje w jakości 4K oraz technologii 3D.

Budynek to nie wszystko. W rocznym kalendarzu imprez kulturalnych mamy wiele dużych wydarzeń plenerowych. Są to przede wszystkim Dni Koluszek, Dzień Dziecka, Dożynki i inne. Wydarzenia te cieszą się szczególną popularnością wśród mieszkańców i gości Koluszek. Gwiazdy polskiej sceny muzycznej to nieodłączny element uświetniający w/w imprezy kulturalne. Ich koncerty przyciągają nawet kilka tysięcy osób.

Kontakt z kulturą od najmłodszych lat to jedno z głównych założeń Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach. Bardzo się staramy aby każdego roku oferta zajęć kulturalnych była bogatsza i ciekawsza. W roku kulturalnym 2019 mamy do zaoferowania wiele atrakcyjnych zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są to warsztaty plastyczne, zajęcia muzyczne,  nauka j. angielskiego, zajęcia taneczne, warsztaty z rękodzieła artystycznego, a także najnowsze warsztaty teatralne, klub podróżnika oraz klub historyka. Dla najmłodszych przygotowujemy specjalną ofertę zajęć wakacyjnych oraz zimowych.

Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach to miejsce, które łączy pokolenia. Przy MOK działają  liczne Zespoły Seniora: „ZORZA”, „ZŁOTA JESIEŃ”, PRZYGODA”, „ZYGMUNTOWIACY” i ”GAŁKOWIANIE”, które godnie reprezentują Ośrodek podczas uroczystości okolicznościowych i wydarzeń kulturalnych, a także biorą udział w wielu przeglądach artystycznego ruchu seniora.

Świadomość historyczna lokalnego społeczeństwa to także nasz priorytet. W lipca 2019 roku w struktury Miejskiego Ośrodka Kultury weszła Sala Muzealna w Koluszkach. Jest to miejsce, w którym mieszkańcy mogą spotkać się oko w oko z przeszłością, wziąć udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, a także skorzystać z bogatej oferty edukacji historycznej, krajoznawczej oraz patriotycznej.
               
Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach jest miejscem nowoczesnym, przyjaznym, otwartym na potrzeby społeczności lokalnej, w którym pracuje kompetentna i zaangażowana kadra podejmująca nowe wyzwania. Obrane przez nas cele i kierunki rozwoju zmieniają się i dostosowują do potrzeb mieszkańców Gminy Koluszki. Zapraszamy do odwiedzin i skorzystania z naszej oferty, która na pewno Państwa nie zawiedzie!