KLAUZULA INFORMACYJNA

O nas

Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach jest samorządową instytucją kultury i został powołany Uchwałą Rady Miejskiej w Koluszkach w 1997 roku. Ośrodek prowadzi – określoną Statutem i Ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej  wszechstronną działalność  w obszarze kultury, z której chętnie korzystają dzieci, młodzież i dorośli z terenu Gminy Koluszki oraz mieszkańcy  gmin ościennych.

Znajdujemy się w samym centrum miasta, dzięki czemu łatwo nas znaleźć. Warto podkreślić, że siedzibą Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach jest, powstały w 1934 roku, zabytkowy budynek kina Czary. Ta tradycja jest wciąż żywa, ponieważ kino w Miejskim Ośrodku Kultury wciąż działa!  Obecnie nosi nazwę Kino Odeon 3D i jest znakomitym, nowoczesnym miejscem spotkań Koluszkowian z kulturą filmową.

Kultura w jakości 4K. W Kinie Odeon 3D znajdziecie Państwo premiery filmów krajowych i zagranicznych, często w dniu ich polskich premier. Jest to kino, które zaskoczy swoją jakością. Wygodne fotele, kameralna atmosfera, a przede wszystkim jeden z najnowocześniejszych projektorów kinowych w województwie łódzkim, który ma do zaoferowania projekcje w jakości 4K oraz technologii 3D.

Budynek to nie wszystko. W rocznym kalendarzu imprez kulturalnych mamy wiele dużych wydarzeń plenerowych. Są to przede wszystkim Dni Koluszek, Dzień Dziecka, Dożynki i inne. Wydarzenia te cieszą się szczególną popularnością wśród mieszkańców i gości Koluszek. Gwiazdy polskiej sceny muzycznej to nieodłączny element uświetniający w/w imprezy kulturalne. Ich koncerty przyciągają nawet kilka tysięcy osób.

Kontakt z kulturą od najmłodszych lat to jedno z głównych założeń Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach. Bardzo się staramy aby każdego roku oferta zajęć kulturalnych była bogatsza i ciekawsza. W roku kulturalnym 2019 mamy do zaoferowania wiele atrakcyjnych zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są to warsztaty plastyczne, zajęcia muzyczne,  nauka j. angielskiego, zajęcia taneczne, warsztaty z rękodzieła artystycznego, a także najnowsze warsztaty teatralne, klub podróżnika oraz klub historyka. Dla najmłodszych przygotowujemy specjalną ofertę zajęć wakacyjnych oraz zimowych.

Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach to miejsce, które łączy pokolenia. Przy MOK działają  liczne Zespoły Seniora: „ZORZA”, „ZŁOTA JESIEŃ”, PRZYGODA”, „ZYGMUNTOWIACY” i ”GAŁKOWIANIE”, które godnie reprezentują Ośrodek podczas uroczystości okolicznościowych i wydarzeń kulturalnych, a także biorą udział w wielu przeglądach artystycznego ruchu seniora.

Świadomość historyczna lokalnego społeczeństwa to także nasz priorytet. W lipca 2019 roku w struktury Miejskiego Ośrodka Kultury weszła Sala Muzealna w Koluszkach. Jest to miejsce, w którym mieszkańcy mogą spotkać się oko w oko z przeszłością, wziąć udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, a także skorzystać z bogatej oferty edukacji historycznej, krajoznawczej oraz patriotycznej.

Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach jest miejscem nowoczesnym, przyjaznym, otwartym na potrzeby społeczności lokalnej, w którym pracuje kompetentna i zaangażowana kadra podejmująca nowe wyzwania. Obrane przez nas cele i kierunki rozwoju zmieniają się i dostosowują do potrzeb mieszkańców Gminy Koluszki. Zapraszamy do odwiedzin i skorzystania z naszej oferty, która na pewno Państwa nie zawiedzie!