url niezgodny z rzeczywistym dostepem Zapraszamy na bezpłatny projekt Kolorowa Lokomotywa 2019 - Miejski Ośrodek Kultury

Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach

Zapraszamy na bezpłatny projekt Kolorowa Lokomotywa 2019

Łódzki Dom Kultury, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego oraz Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach zapraszają dzieci z Gminy Koluszki w wieku 7-12 lat do udziału w bezpłatnym projekcie ekologiczno-artystycznym pn. "7 Kolorowa Lokomotywa".

Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach będzie prowadził zapisy od 26 czerwca 2019 r. na następujące wydarzenia w dwóch terminach:

I termin - od 30 lipca do 1 sierpnia 2019 r.

30.07. - wizyta w Leśnej Osadzie Ekologicznej  w Kole, podczas której uczestnicy wezmą udział w wybranej ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej "Las-wydma-torfowisko" bądź "Z Koła do rezerwatu Meszcze i drzew pomnikowych". Dodatkowo przygotowane zostały warsztaty "Śladami zwierząt".

31.07. - wycieczka ekologiczna do Przedborskiego Parku Krajobrazowego, podczas której odbędą się w plenerze: warsztaty fotograficzne, plastyczne z wykorzystaniem elementów przyrody, budowy karmników dla ptaków oraz warsztaty las w słoiku.

01.08. - warsztaty pn. "Kupuj odpowiedzialnie" w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach. W trakcie zajęć uczestnicy wspólnie wykonają piramidę odpowiedzialnych zakupów, poznają ekoznaki, obejrzą bajkę kamishibai o produkowaniu żywności, itp. Na zakończenie warsztatu każde dziecko ozdobi własną bawełnianą torbę na zakupy.

II termin - od 28 do 30 sierpnia 2019 r.

28.08. - wizyta w Leśnej Osadzie Ekologicznej  w Kole, podczas której uczestnicy wezmą udział w wybranej ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej "Las-wydma-torfowisko" bądź "Z Koła do rezerwatu Meszcze i drzew pomnikowych". Dodatkowo przygotowane zostały warsztaty "Śladami zwierząt".

29.08. - wycieczka ekologiczna do Przedborskiego Parku Krajobrazowego, podczas której odbędą się w plenerze: warsztaty fotograficzne, plastyczne z wykorzystaniem elementów przyrody, budowy karmników dla ptaków oraz warsztaty las w słoiku.

30.08. - warsztaty pn. "Kupuj odpowiedzialnie" w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach. W trakcie zajęć uczestnicy wspólnie wykonają piramidę odpowiedzialnych zakupów, poznają ekoznaki, obejrzą bajkę kamishibai o produkowaniu żywności, itp. Na zakończenie warsztatu każde dziecko ozdobi własną bawełnianą torbę na zakupy.

 

Każdy zapisany uczestnik ma obowiązek brać udział w trzech wyżej wymienionych wydarzeniach.

Pliki do pobrania:

Karta zgłoszeniowa Kolorowa Lokomotywa 2019